Haber

Dilan Polat’ın Avukatının Sevk Raporunda 322 Milyon TL Sahte Fatura Detayı

Aralarında Dilan Polat, eşi Engin Polat, Sıla Doğu ve Ahmet Gün’ün de bulunduğu 16 kişi tutuklanma talebiyle Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi.

Avukat Ahmet Gün hakkında savcılık tarafından yazılan sevk yazısında, “98 milyon 657 bin, 25 milyon 337 bin lira, 20 milyon, 150 milyon ve 29 liranın farklı zamanlarda Dilan Polat’a ait şirkete devredildiği” belirtildi. gerçek bir mal alımı veya satımı olmaksızın tasfiye halinde olan 5 şirketten biri.” Milyonlarca liralık geçersiz fatura kestiği kaydedildi.

18 şüpheliden aralarında Dilan Polat, Engin Polat, Sıla Doğu ve Ahmet Gün’ün de bulunduğu 16 kişi tutuklanma talebiyle Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi.

Savcılık, hakimliğe gönderdiği sevk yazısında, şüpheli Ahmet Gün’ün, 5 kişiden biri olan Dilan Polat’a ait şirkete 98 milyon 657 bin, 25 milyon 337 bin lira, 20 milyon, 150 milyon ve 29 milyon lira ödediğini belirtti. Tasfiye halindeki şirketler, farklı zamanlarda gerçek bir mal alımı veya satışı olmaksızın. Lira cinsinden sahte fatura düzenlediği kaydedildi.

Savcılık yazısında, “MASAK analiz raporu, toplanan deliller ve etkili pişman şüpheli beyanı gibi tüm soruşturma belgelerinin içeriğinden, şüphelilerin gerçek bir işleme dayanmayan gelirlerini işledikleri” belirtildi. sahte fatura ve belgelerle, kâr amaçlı suç örgütü faaliyeti çerçevesinde kurdukları birçok şirket aracılığıyla ve bunun sonucunda da MİLDA Gayrimenkul Otomotiv Şarkıcılık’ı Ve Ticaret Anonim Şirketi aracılığıyla akladıkları MASAK raporuna göre 250 milyon olduğu anlaşılmaktadır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu