Haber

Yağmur suyu hatlarının temizliği sürüyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, yağışlı sezon öncesi kentin ana arterlerindeki yağmur suyu toplama hatlarının temizliğini sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü ekiplerince yürütülen titiz çalışma kapsamında yağmur suyu hatlarında tıkanmaya neden olabilecek çöp, yaprak, toprak ve bitki kökleri temizleniyor. Konyaaltı Uncalı Mahallesi’nde çalışmalarını sürdüren gruplar, Antalya’nın ana arterlerindeki temizlik ve bakım çalışmalarını tamamladıktan sonra merkez caddelerde de çalışmalarına devam edecek. Kent merkezinde yaklaşık 100 kilometre uzunluğundaki yağmur suyu ana arterlerinin yaklaşık yarısının temizliği tamamlandı. Temizlik ve bakım çalışmaları ile yağmur suyu taşkınlarının önlenmesi planlanıyor.

 

RUTİN KIŞ TEMİZLİĞİ

ASAT Genel Müdürlüğü Kanalizasyon Bakım Onarım ve İşletme Şube Müdürü İsmail Sercan Şenel, bir aydır devam eden çalışmaların hızla devam ettiğini söyledi. Şenel, “Rutin kış temizliğimize devam ediyoruz. Ana arterlerin neredeyse yarısına ulaştık, çalışmalar tamamlandıktan sonra yağmur suyu hatlarımız daha rahat çalışacak. Doluluk oranlarının yüksek olduğu alanlarda özel temizlik araçlarıyla müdahale ederek hat içi temizlik gerçekleştiriyoruz. Ana arterlerdeki çalışmaları en kısa sürede tamamlayıp, ara sokakların temizliğine başlayacağız” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu